Současné tváře modelingu, které navždy změnily podobu tohoto průmyslu

Ještě v období milénia se na přehlídkových molech promenádovaly jen samé štíhlé gazely. Dnes vídáme ženy kyprých tvarů, nebo ženy se silným příběhem. Například tyto.

Lauren Wasser se rozhodla to nevzdat

Lauren je dnes symbolem síly ženy. Stala se modelkou navzdory osudu. Byla mladá a krásná, když se jí stala nešťastná nehoda. Použila obyčejný menstruační tampón a prodělala syndrom toxického šoku. Ano, přesně ten, o kterém se na balení těchto hygienických pomůcek píše. Potíže postupovaly velmi rychle a Lauren ve svých 24 letech musela podstoupit amputaci obou dolních končetin. Chvíli jí trvalo se s novou situací smířit, nyní je již zpátky na přehlídkových molech.

Winnie Harlow dnes zná každý

 

Ještě před pár lety byla Winnie terčem posměchu svých vrstevníků. Měla ale velký sen. I přes vitiligo to nevzdat a stát se úspěšnou modelkou. Kolik posměšných řečí si kvůli tomuto snu musela dvoubarevná dívka vyslechnout, to snad ani nelze počítat! Dnes má 26 let a ze svého handicapu udělala dokonalou přednost. Je úspěšná a její onemocnění, které je spojeno se ztrátou pigmentu, znají díky ní lidé po celém světě.

Madeline Stuart jako první modelka s Downovým syndromem

Není to jen o dokonalé tváři a dlouhých nohách. Madeline si přála být modelkou. Současný trend body positivity jí to umožnil. Již od roku 2015 se snaží uspět v módním světě a před několika měsíci se stala doslova virální senzací. Opravdu se to stalo! Modelka s Downem šla přehlídku. Skvělé!

Svět se mění a my s ním. Ženy si dnes nepřejí, aby jejich oděvy předváděla vychrtlá ramínka na šaty. Chtějí ženy s příběhem, ženy silné a sebevědomé. Proto se dnes setkáváme i s těmito netradičními jmény v modelingu.