Co si obléci na pohovor

Máte jen jednu jedinou příležitost a byla by věčná škoda ji promarnit. Zřejmě budete nervózní, ale to budou všichni okolo vás také. Chyťte příležitost za pačesy a nachystejte se na pohovor. Zazáříte!

O trochu formálnější, než se očekává

Na každou příležitost, kde se máme prezentovat, bychom se měli vhodně obléci. Tedy pokud nám záleží na tom, ať uspějeme. Čeká vás v práci důležitý den, kde se bude rozhodovat o vaší budoucnosti? Nebo vás čeká pohovor pro novou pracovní pozici? Oblečte se o něco lépe, než se od vás očekává. Reprezentativní vzhled dá jasný vzkaz vašemu protějšku, že vám na této pozici skutečně záleží. I když se ucházíte o obyčejný post, můžete později stoupat výš.

Jaký styl si obléci?

Obecně se doporučuje styl business formal. Džíny ani omylem, stejně jako obyčejné triko. Business formal přeje kostýmům a oblekům, košilím a slavnostním topům. Nemusíte ale být úplně sladěni. Oblečte si ale rozhodně oděv, který vídáte například na úředních osobách v bance nebo v podobné instituci. Nezapomeňte na dokonale vyčištěnou obuv.

Kdy si oblečení nachystat

Pro důležitý pohovor nebo událost si oděv nachystejte alespoň dva dny dopředu. Vyzkoušejte si, zda vám oděv dobře sedí. Náš tip je nachystat si dva outfity a mít je vedle sebe. Dva dny před pohovorem si je ještě jednou vyzkoušejte, včetně obuvi. Dokážete se v lodičkách dobře pohybovat? Nepřekáží vám některý z kousků oděvu? Snažte se vybrat si ten outfit, který vám bude více vyhovovat ve všech směrech.

Pro formální pohovor nebo domluvenou schůzku se šéfem se snažte obléci co nejlépe.