Kolik stojí nejdražší boty na světě?

Obuv je nedílnou součástí každého outfitu. Zatímco někdo je považuje za nutnost a povinnost, jiní si s obuví vyhrají jako s módním doplňkem. Některé kousky přitom vyjdou na skutečný ranec. Zjistili jsme, na kolik vyšly ty nejdražší boty na světě.

Připravte si 17 milionů eur

Přesně tolik budete potřebovat, pokud se rozhodnete pořídit si párek se jménem Moon Star. Tento obuvnický skvost vytvořil Antonio Vietri a ukrývá v sobě několik exkluzivních materiálů.

Je libo třicetikarátový diamant? Máme. Je vám to málo? Přidáme ještě meteorit, který na naši zemi spadnul v roce 1576. To vše nejdražší boty na světě ukrývají.

Tušíme, o čem se vám dnes bude zdát. Boty jsou inspirovány nejvyšší budovou světa, hotelem Burj Khalifa. Ikonickou budovu symbolizují podpatky. Líbí se vám tento investiční pár bot?

Limitovaná edice sportovních bot

Americká oděvní značka Nike nedávno představila limitovanou edici, která se opět považuje za investiční. Jeden pár bot totiž stojí 22 tisíc eur, což tedy není zrovna málo. O co se jedná? Limitka představuje repliku obuvi, která se blýskla ve filmu Návrat do budoucnosti. První edice těchto bot se přitom objevila již v roce 2011, kdy jich bylo vydáno dokonce 1510 párů. O několik let později se edice opakovala, v té době již bylo ale vydáno pouze 89 párů.

Passion Jewelers

Obuvnická značka, která má sídlo ve Spojených Arabských Emirátech, vytvořila lodičky s názvem Passion Jewelers. Tento skvost má na své špičce diamant s 15 karáty. Když k tomu přidáte ještě 236 diamantů, které boty zdobí, asi vás nepřekvapí cena přesahující 14 milionů eur.

Nejdražší boty na světě jsou o něco dražší, než by si obyčejný smrtelník mohl dovolit.